Milyen gyakran kell hajat mosni?
A hajmosás ugyanolyan természetes, mint a fogmosás vagy a kézmosás. Mindenki csinálja, kevesen kérdezik, hogy…
A hajmosás ugyanolyan természetes, mint a fogmosás vagy a kézmosás. Mindenki csinálja, kevesen kérdezik, hogy valóban jól csinálják-e. A fogakhoz és a kézhez hasonlóan a hajra is vonatkoznak bizonyos szabályok, hogy ez a tevékenység a lehető leghatékonyabb legyen. Szóval hogy is van ez? Milyen gyakran kell hajat mosni, és mi a helyes technika?
A cikk tartalma:
Hajmosási gyakoriság
A mindennapi hajmosás nem biztos, hogy mindenkinek megfelel
Mikor célszerű a napi hajmosás?
A gyakori hajmosás is kockázatot rejt magában
Miért van zsíros bőröd?
A hajmosás nem tudomány
Hajmosás lépésről lépésre
Nem olyan sampon, mint a sampon
Fogadjon a természet erejére
A belső táplálás szintén jótékony hatással van a hajra
Összegzés
Hajmosási gyakoriság
Azért nem kapott még konkrét választ erre a kérdésre, mert ez nagyon egyéni ügy . A hajmosás gyakorisága számos tényezőtől függ:
- haj típus
- a fejbőr típusa és állapota
- a fizikai aktivitás
- a haj és a bőr szennyezettsége
Még a hajmosást is az életkorához kell igazítania . A bőr öregedésével kevesebb faggyút termel, így az évek múlásával csökkenhet a mosás igénye.
Ezért mindig mossa meg a hajat, ha hajformázó termékekkel szennyezett, zsíros, izzadt és láthatóan veszített a mennyiségéből .
A mindennapi hajmosás nem biztos, hogy mindenkinek megfelel
Sokan kíváncsiak, hogy érdemes-e minden nap hajat mosni. A legnagyobb dilemma éppen a fejbőr típusával adódik . Ha zsíros bőrtípusod van, akkor logikus, hogy minden nap hajat kell mosnod. Ha azonban a bőre meglehetősen száraz és hajlamos a korpásodásra , a napi mosás csak ronthatja állapotát. Eltávolítja a fontos természetes olajokat, amelyek védik. A bőr védekezni kezd, és több faggyút termel, ami nagyon könnyűvé teszi, hogy egy ördögi körbe kerüljön.
Ami a haj típusát illeti, a hullámos, göndör, száraz vagy vékony haj szintén nem alkalmas napi mosásra . Már hajlamosak a törésre vagy hasadásra, és a túl gyakori beavatkozás még rosszabbá teheti a helyzetet. Tehát ha ebben a bekezdésben találta magát, csak hetente egyszer mosson hajat .
Mikor célszerű a napi hajmosás?
Ha Ön nem tartozik a fent említett problémákkal küzdők csoportjába, naponta moshat hajat, különösen, ha:
- zsíros fejbőröd van
- poros környezetben dolgozol
- sportolsz
- vékony hajad van
- gélt, lakkot vagy más hajformázó termékeket használ
A gyakori hajmosás is kockázatot rejt magában
Persze mindent túl lehet vinni. És ez vonatkozik a hajmosásra is. A leggyakoribb probléma, amit okozhat, a haj károsodására való fokozott hajlam . A fejbőr is károsodhat, kiszáradás és irritáció formájában . Ekkor jöhet létre a közmondásos ördögi kör, amikor a bőr védekezik.
Miért van zsíros bőröd?
Korábban soha nem volt problémája zsíros fejbőrrel, és hirtelen minden nap hajat kell mosnia? Nagyon kicsi annak a valószínűsége, hogy a bőrtípusa megváltozik. A bőr zsírosodhat, mert:
- kalapot viselsz
- túl gyakran kezeli a haját (fésülködik, megérinti a haját a kezével)
- a körmét használja mosáskor
- nem megfelelő hajkozmetikumot használ
A hajmosás nem tudomány
Fontos tudni, hogy milyen gyakran kell hajat mosni a bőrétől, hajtípusától vagy a szennyezettség mértékétől függően. Az eljárás azonban nem kevésbé fontos. Szóval hogyan kell helyesen csinálni?
Hajmosás lépésről lépésre
- Fésüld meg a hajad. Nemcsak mosás előtt, hanem azon kívül is kezdje el először a végek fésülését , és fokozatosan haladjon a gyökerekig.
- Öblítse le a haját langyos vízzel .
- Vigyen fel kis mennyiségű sampont a fejbőrre. Öblítés közben eléri a haj hosszát .
- A sampont egyenletesen masszírozza be a bőrbe az ujjai hegyével (nem a körmével).
- Alaposan öblítse le a haját langyos vízzel. Győződjön meg arról, hogy minden samponmaradványt lemosott a bőrről és a haj hosszáról egyaránt.
- Ismételje meg a sampon felvitelét a 3. ponttól az 5. pontig. Amikor először megszabadult az összes szennyeződéstől, most a bőr és a haj alaposabb lemosása következik.
- Alapos öblítés után csavarja ki a lehető legtöbb vizet a hajból .
- Ha maszkot használ, csak a haj hosszára és végére vigye fel . Soha nem a bőrön. Ahhoz, hogy az egész hajra jusson, fésűvel viheti fel.
- Az ajánlott expozíciós idő után langyos vízzel öblítse le. Ismét ügyeljen arra, hogy ne hagyjon maradékot a hajában.
- Ha balzsamot használ, vigye fel és öblítse le ugyanúgy, mint a maszkot. Ha mindkettőt használja, csak a maszk használata és leöblítése után vigye fel a kondicionálót .
- Ismét nyomja ki a felesleges vizet a hajából.
- A haját törölközőbe tekerheti. De ne hagyd sokáig becsomagolva őket. A meleg és párás környezet élesztőgombák és penészgombák túlszaporodásához vezethet a fejbőrön.
- Szérumot vagy olajat masszírozhat a mosott hajba és bőrbe. Ügyeljen azonban arra, hogy a termék kihagyható legyen, és kövesse a gyártó által javasolt eljárást.
- Hajszárítóval száríthatja a hajat és a bőrt, vagy hagyhatja levegőn megszáradni . Ha azonban hajszárítót használ, ügyeljen arra, hogy alacsony hőmérsékletre állítsa be , hogy minimálisra csökkentse a haj sérülését.
Nem olyan sampon, mint a sampon
Gondolkozott már azon, hogy a megfelelő sampont használ-e ? Rossz választása meglehetősen kellemetlen harcot indíthat különféle problémákkal, mint például a korpásodás, viszketés vagy zsíros bőr. Ezért próbáljon meg olyan sampont választani, amely megfelel az Ön haj- és bőrtípusának , vagy egy speciális problémára, amelyet meg kell oldania.
És mi a helyzet a sampon összetételével ? Ennek is nagy jelentősége van. Használhat testre szabott sampont, de még mindig nem hozza meg a kívánt eredményt. Az ok a híres trió:
- Szilikonok – védőréteget hoznak létre a hajon. Azonban nem vízben oldódnak, ezért ez a szilikon réteg minden sampon használatkor elpakolódik. Az eredmény egy igénybe vett haj, amely hajlamos a töredezésre. Ráadásul a szilikonrétegen keresztül nem képesek tápanyagokat és hidratálást kapni a hajtermékekből.
- Parabének – kőolajból készült tartósítószer, amely biztosítja a sampon hosszabb eltarthatóságát. A bőrön keresztül azonban bejut a szervezetbe, és felborítja a hormonális egyensúlyt.
- Szulfátok – habképzésre használják, de nem éppen kívánatos zsírtalanító képességgel is rendelkeznek. A bőr szulfátokkal való rendszeres érintkezése túlzott kiszáradáshoz vezet.
Fogadjon a természet erejére
A haj és a fejbőr érdekében kerülje a kémiai samponokat . Sokkal jobb eredményeket érhet el egy teljesen természetes formulával. Akár korpásodással, zsíros bőrrel vagy hajhullással küzd, próbáljon ki például egy gyömbéres sampont . A gyömbérnek számos jótékony hatása van a hajra és a bőrre.
- Gyulladásgátló és antimikrobiális tulajdonságokkal rendelkezik
- Antioxidánsokat tartalmaz
- Vitaminok és ásványi anyagok forrása
- Elősegíti a haj növekedését
- Eltávolítja a korpásodást
- Egészségesen tartja a bőrt
A gyömbérsampon a gyömbér mellett más hatóanyagokat is tartalmaz . Természetesen ezek is természetes eredetűek . Ráadásul nem kell megkérdezni, milyen gyakran kell hajat mosni. Mindennapi használatra alkalmas .
A belső táplálás szintén jótékony hatással van a hajra
A fürdőszobán kívül is támogathatja a haj egészségét. A megfelelő gyakoriságon, technikán vagy samponon kívül a megfelelő belső táplálkozás is fontos . Azonban még hajvitaminok vásárlásakor is koncentráljon a hatékony anyagokra. A hajra szánt táplálék-kiegészítő legjobb összetételének vitaminokat, ásványi anyagokat, növényi kivonatokat és aminosavakat kell tartalmaznia .
Összegzés
- A hajmosás gyakorisága egyéni.
- Mossa meg a haját, amilyen gyakran csak szükséges.
- Vannak, akiknek a mindennapi hajmosás károsabb lehet, másoknak viszont segíthet.
- A hajmosási technika is fontos.
- Válasszon vegyszerek nélküli sampont.
- Táplálja a haját belülről is.
- A sampont csak a fejbőrre vigye fel.
- A kondicionálót és a maszkot csak a haj hosszára és végére vigye fel.
- A hajat legjobb levegőn szárítani, vagy alacsony hőfokon szárítani.