A legjobb hajolaj a hajnövekedés elősegítésére
A cikk tartalma: Mi az a hajolaj? Mikor kell hajolajért nyúlni Az olaj segít a…
Hajolajjal elősegítheti a hajnövekedést és megoldhatja a hajhullás problémáit. Ugyanakkor hozzájárul a hajszálak általános regenerálódásához, megakadályozza a haj töredezését és egészséges és fényes megjelenést kölcsönöz neki. Ezért a napi hajápolási rutin része kell, hogy legyen. Az alábbiakban elmondjuk, mikor használjon hajolajat, hogyan működik, és hogyan válassza ki a legjobbat.
A cikk tartalma:
Mi az a hajolaj?
Mikor kell hajolajért nyúlni
Az olaj segít a száraz hajon?
A különbség a klasszikus és a száraz hajolaj között
Hogyan működik a hajolaj?
Hogyan válasszunk hajolajat
Hogyan készül a Plushair hajolaj
Mik a hajolaj alternatívái
Mi az a hajolaj?
Kezdésnek egy kis elmélet. hajhullás , szárazság vagy hajkárosodás.
Mikor kell hajolajért nyúlni
Hajolajat bármikor használhat. Csak a töredezett hajvégek megelőzésére vagy a fényesség növelésére. De mikor kötelező a hajolaj alkalmazása?
7 ok a hajolaj használatára:
- Száraz és sérült haj
- Zsíros haj
- Hajhullás
- Fény nélküli haj
- Nagyítók
- Száraz és viszkető fejbőr
- Haj volumen nélkül
Az olaj segít a száraz hajon?
A száraz haj táplálékot kér. Olyan, mint a virágok. Ha öntözi őket, életre kelnek. A száraz fejbőr is megbecsül egy kis odafigyelést.
9 olaj, amely alkalmas száraz hajra:
- Olajbogyó
- Avokádó
- Argan
- Mandula
- Jojoba
- Kókuszdió
- Macamid
- Cannabis
- Tök
Ezen olajok többsége más előnyökkel is jár. Hatékony a korpásodás, hullás vagy törések ellen, így egy csapásra több legyet is elpusztíthat. ( Forrás )
A különbség a klasszikus és a száraz hajolaj között
Ha hajolajat használsz, vagy épp most gondoltál arra, hogy szerezz egyet, biztosan találkoztál a „száraz olaj” kifejezéssel. Azonban szabad szemmel nem lehet különbséget tenni a klasszikus és a száraz hajolaj között. Végül is a száraz olaj nem igazán száraz. Ezt a nevet az alkalmazás utáni viselkedése miatt kapta. Míg a klasszikus olaj zsírosítja (nedves) a hajat, addig a száraz olaj gyorsan szárad a bőrön és a hajon , így nem hagy zsíros textúrát . ( Forrás ) A titok a kompozícióban rejlik. A klasszikus olaj szilikonokat tartalmaz, így inkább bevonja a hajat, mintsem felszívódik, mert nehéz. Éppen ellenkezőleg, a száraz olaj könnyű, ami lehetővé teszi, hogy behatoljon a haj szerkezetébe . ( Forrás )
Az általunk száraznak minősített olajok:
- Szőlő
- Nyílhegy
- Jojoba
- Napraforgó
- Avokádó
Hogyan működik a hajolaj?
Olajjal kened fel a hajad, majd észreveszed, hogy az puhább, táplált és rugalmas. De mi történik közben? Az olaj zsírsavakat tartalmaz, amelyek segítenek pótolni a haj lipidjeit. Ezek elvesznek a kémiai hajkezelés, -formázás vagy -szennyezés miatt. A lipidek biztosítják a haj egészséges és fényes megjelenését. Az olaj a göndörödő és száraz hajon is segít, és a hajhullás problémáját is megoldja, még az alopecia problémáját is . Az olajokban található vitaminok és ásványi anyagok állnak minden mögött . ( Forrás )
Hogyan válasszunk hajolajat
Csakúgy, mint a hagyományos hajkozmetikumok ( sampon , balzsam, balzsam) kiválasztásakor, az olajok rendeltetésére is érdemes figyelni. Ez azt jelenti, hogy ha száraz és törékeny haja van, olyan olajat válasszon, amely visszaadja fényét és erejét, és egy olyan olajat, amely a gyökerektől erősíti, megoldja a hajhullás problémáját . Az elszántság mellett az összetételt is érdemes figyelni. Egyes hajolajok több hatóanyagot és olajat tartalmaznak egyben, ami lehetővé teszi, hogy fényt és vitalitást érjen el, és egyben megszabaduljon például a korpásodástól vagy a hajritkulástól. Fentebb megvitattuk, hogy mely olajok alkalmasak száraz hajra. Olvassa el a további olajtippeket, amelyek segíthetnek megoldani problémáit.
Olaj zsíros hajra – jojoba olaj, argán olaj, mandula olaj, görögdinnyemag olaj, teafa olaj
Hajhullás olaj – olívaolaj, búzaolaj, mandulaolaj, sárgarépamag olaj, tökmag olaj, homoktövis olaj, sárgabarack olaj, gyömbér olaj, rozmaring olaj, ricinusolaj, mangómag olaj
Hajnövesztő olaj – olívaolaj, kókuszolaj, ricinusolaj, avokádóolaj, rozmaringolaj, tökolaj, sárgarépamag-olaj, mangómagolaj, zsályaolaj, gyömbérolaj, búzaolaj
Fénytelen haj – kókuszolaj, mandulaolaj, makadámiaolaj, kenderolaj
Korpásodás – olívaolaj, kókuszolaj, ricinusolaj, mandulaolaj, sárgadinnyemag olaj, rozmaring olaj
Göndör haj – olívaolaj, ricinusolaj, kókuszolaj, mandulaolaj
Haj volumen nélkül – kenderolaj, kókuszolaj, levendulaolaj ( Forrás )
Amint látja, egyes olajoknak többféle hatása is van. Tehát ha a hajhullásra és a hajnövekedés támogatására koncentrálunk, válasszon egyet a felsorolt olajok közül, vagy választhat egy komplex . A Plushair Hajnövesztő Olaj is egy példa az ilyen hajtermékekre . Minden szükséges olajat tartalmaz, így tökéletes összefoglalót készít a hatóanyagokról . Említsük meg például a sütőtök olajat . 2014-ben egy tanulmányt tettek közzé, amely a tökmagolaj hatékonyságát vizsgálta androgén alopeciában szenvedő férfiak hajnövekedésére. A tökmagolajról kimutatták, hogy gátolja az 5-alfa-reduktáz működését . ( A ricinusolaj a hajnövekedést is elősegíti . ( Forrás ) Az olajokon kívül aloe vera kivonatot is tartalmaz . Ez a növény a korpásodás, a zsíros haj és a hajhullás ellen is küzd.
Hogyan készül a Plushair hajolaj
Ha végül a Plushair hajnövesztő olaját választja , nem árt tudni, hogyan készült. Nem titok, hogy a gyártó a természetből merít . A minőség az első, ezért ebben a termékben minden olaj hidegen sajtolt . Mit jelent? Előállításuk során az alapanyagokat semmilyen hőkezeléssel nem kezelik. Így az értékes tápanyagok és zsírsavak természetes formájukban őrződnek meg. A magokat egészben préselik. A préselés után az olajat leszűrjük, hogy megszabaduljunk a préselés során belekerült szilárd szennyeződésektől. Ezek főleg a magok maradványai, amelyek megnehezíthetik az olaj felhasználását. Az olaj viaszt is tartalmaz, amely alacsony hőmérsékleten kristályosodik. Ezért jelentősen le kell hűlnie, hogy ki is szűrhető legyen. Az eredmény 100%-ban tiszta és természetes olaj , amelyet gyakran szűz olajnak is neveznek . A hajolaj többi összetevőjét, azaz a gyömbért, az aloe verát vagy a ricinusolajat ugyanígy dolgozzák fel. A tartósítószerek természetesen nemkívánatosak, így nem is találsz benne.
Ne tántorítsa el magát az olyan csomagnevek sem, mint az Ethylhexyl Palmitate és a Capric Triglyceride , mert bár kémiailag hangzanak, mind természetesek. Az etilhexil-palmitát palmitinsavból, a növényekben természetesen előforduló zsírsavból származik. Feladata az egyes komponensek kombinálása, lágyítása, hogy könnyebben kenhetőek legyenek. Ezenkívül hozzájárul a simább és fiatalabb bőr megjelenéséhez. A capric triglicerid pedig rögzíti a bőr hidratáltságát. Zsírsavak és glicerin kombinációjából jön létre. Ezzel az összetevővel nagyon gyakran találkozhatsz a natúr BIO kozmetikumokban.
Az alábbiakban egy rövid videót tekinthet meg arról, hogyan készül a HAJNÖVŐSÉGI OLAJ részét képező argánolaj.
Milyen alternatívák vannak a hajolaj számára
Ha valamilyen oknál fogva nem akarsz vagy nem tudsz hajolajokat használni, akkor lehetőséged van felfedezni más készítmények hatását is. Ma már hatékonyan megszüntethetjük például a hajhullást egy külön cikk segítségével . Ha valamit sampon formájában keresel , a Ginger sampon kiváló alternatíva . Természetes összetételével biztosan tetszeni fog.