Plushair.hu webáruház általános szerződési feltételei
A jelen általános szerződési feltételek célja egyrészt az eladó (Plushair.hu – szállító), másrészt a vevő (vásárló, fogyasztó) jogainak és kötelezettségeinek meghatározása és pontosítása.
1. Meghatározás
A jelen Általános Szerződési Feltételekben az egyes fogalmak a következőket jelentik:
- „Webáruház”: számítógépes program – internetes alkalmazás, amely a plushair.huhu internetcímen keresztül elérhető az interneten, és amelynek fő funkciója az áruk megjelenítése, kiválasztása és megrendelése a Felhasználó számára;
- „Fogyasztói szerződés”: olyan adásvételi szerződés, amelyben a szerződő felek egyrészt a szállító, másrészt a fogyasztó;
- „Eladó” (szállító): azt a személyt jelenti, aki a fogyasztói szerződés megkötése és teljesítése során kereskedelmi vagy üzleti tevékenysége körében jár el. Az a vállalkozó, aki termékeket kínál vagy ad el vagy szolgáltatásokat nyújt a fogyasztónak, valamint olyan vállalkozó, aki közvetlenül vagy más vállalkozókon keresztül szállítja a terméket a vevőnek;
- „Fogyasztó” (vevő): az a személy, aki személyes használatra vagy háztartásának tagjai számára terméket vásárol vagy szolgáltatást vesz igénybe, és aki a fogyasztói szerződés megkötése és teljesítése során nem kereskedelmi vagy üzleti tevékenysége körében jár el;
- Nem fogyasztó vevő az a személy, aki az adásvételi szerződés megkötése és teljesítése során kereskedelmi vagy üzleti tevékenysége körében jár el;
- Az adásvételi szerződés megkötése – a vevő a megrendeléssel javaslatot tesz az adásvételi szerződés megkötésére. Maga az adásvételi szerződés akkor jön létre, amikor az eladó az adásvételi szerződés tervezetéhez kötött kötelező érvényű hozzájárulását a vevőnek átadja, azaz a megrendelésnek az eladó általi kötelező érvényű visszaigazolását. Ettől a pillanattól kezdve az eladó és a vevő között kölcsönös jogok és kötelezettségek állnak fenn, amelyeket az adásvételi szerződés és jelen feltételek határoznak meg. Az üzleti feltételek az adásvételi szerződés szerves részét képezik;
- „Kosár”: a webáruház olyan része, amely automatikusan generálódik a Felhasználó által a webáruház felhasználói környezetében végzett tevékenysége során a megfelelő funkciók aktiválásával, így különösen Áruk hozzáadásával, eltávolításával, ill. szolgáltatások/vagy a kiválasztott Áruk, ill. Szolgáltatások mennyiségének megváltoztatásával;
- „Ptk.„: a jelenleg hatályos szlovák Polgári Törvénykönyvről szóló 40/1964. sz. törvény;
- Az „Üzemeltető” a FTH company S.R.L., Strada Tony Bulandra 22, Bucuresti, ROMANIA;
- „Hozzáférési adatok„: a Felhasználó által a Regisztráció során a webáruház adatbázisába megadott egyedi bejelentkezési név és a hozzá tartozó jelszó;
- „Regisztráció „: a Felhasználó elektronikus regisztrációja a webáruház adatbázisába, legalább a kötelező regisztrációs adatok és a Hozzáférési adatok a webáruház felhasználói felületén történő kitöltése, és ezek későbbi tárolása a webáruház adatbázisában;
- „Felhasználó ” minden jogi vagy természetes személy, aki a webáruházat használja;
- „Felhasználói fiók„: a webáruháznak az a része, amely a Regisztrációkor jön létre minden felhasználó számára (azaz minden felhasználó esetében egyedi), és a hozzáférési adatok megadása után érhető el;
- „Áru „: az Üzemeltető által a webáruházon keresztül a Felhasználónak eladásra kínált áru, és ha az Áruhoz tartozik olyan is, akkor az Áru használatára vonatkozó engedély;
2. A szerződéskötés menete
- Az Üzemeltető a webáruházon keresztül adásvételi szerződés megkötését ajánlja a Felhasználóknak. Az adásvételi szerződés Üzemeltető általi megkötésére tett ajánlat a „Megrendelem” feliratú gomb megjelenítése a webáruház felhasználói felületén.
- Az Üzemeltető ajánlatának az adásvételi szerződés megkötésére vonatkozó feltétel nélküli elfogadására a jelen Üzleti Feltételek 1. pontja szerint a Felhasználó által a „Megrendelem” feliratú gomb megnyomása minősül.
- Az ajánlat feltétel nélküli elfogadása a jelen Üzleti Feltételek 2. pontja alapján az Adásvételi Szerződés megkötése.
- A szerződés akkor jön létre, amikor a Felhasználó a „Megrendelem” gombra kattintásával kapcsolatos elektronikus információ az interneten keresztül eljut arra a szerverre, amelyre a webáruház telepítve van.
- Felhasználó vállalja, hogy a webáruház felhasználói környezetében a megfelelő szövegmezőkbe a valóságnak megfelelően és hiánytalanul tölti ki az adatokat, így különösen e-mail címét, azonosító adatait, esetleg szállítási címét. A Felhasználó tudomásul veszi, hogy az Üzemeltető az általa megadott adatokat megalapozottan helyesnek és hiánytalannak tekinti, és a megadott adatok ellenőrzésére nem köteles és nem jogosult.
- Az Üzemeltető az adásvételi szerződés megkötéséről e-mail üzenetet küld a Felhasználónak a webáruház felhasználói környezetében a Felhasználó által a megfelelő mezőben megadott e-mail címre.
3. Adásvételi szerződés
- Az adásvételi szerződés megkötésével az alábbi rendelkezések lépnek hatályba:
- A Felhasználó az Üzemeltetőtől azokat az Árukat vásárolja meg, amelyeket a Felhasználó a webáruház felhasználói környezetében úgy választott ki, hogy hozzáadta azokat a Kosárhoz, olyan mennyiségben, amelyet a Felhasználó választott és/vagy beállított az adott Árukhoz a felhasználói környezetben, és a Felhasználó vállalja, hogy az adott Árukért azt az árat fizeti ki az Üzemeltetőnek, amely a webáruház felhasználói környezetében az adott Árukra vonatkozóan szerepel.
- Az Üzemeltetőnek jogában áll elállni az adásvételi szerződéstől mindaddig, amíg az Árukat a Felhasználónak elküldi, bármilyen okból vagy indoklás nélkül. Az adásvételi szerződéstől való elállásnak minősül az Üzemeltető azon jogi cselekménye is, amely abból áll, hogy értesíti a Felhasználót, hogy az általa megrendelt Áru nem szállítható.
- Az Üzemeltető bármikor jogosult a Felhasználótól a megrendelés további visszaigazolását kérni, és mindaddig, amíg meg nem kapja a Felhasználótól a megrendelés visszaigazolását, jogosult az Áruk Felhasználó részére történő elküldését késleltetni.
- Az Áruk csomagolásának módját kizárólag az Üzemeltető határozza meg.
- A Felhasználó köteles megfizetni az Üzemeltetőnek az áru csomagolásával és kiszállításával kapcsolatos költségeket a Felhasználó részére a megrendelésben meghatározott összegben a webáruház felhasználói környezetében.
- A Felhasználónak jogában áll a webáruház felhasználói környezetében a Felhasználó számára megjelenített lehetőségek közül választani az Áru vételárának és az Üzemeltetőnek járó egyéb pénzbeli juttatás fizetési módját.
- Amennyiben a fizetési módok bármelyike tartalmaz információt az ilyen fizetés teljesítésének költségeiről, úgy a Felhasználó köteles viselni a fizetéssel járó költségeket, amelyek a webáruház felhasználói környezetében a fizetésnél szerepelnek.
- Banki átutalással történő készpénz nélküli fizetés esetén a Felhasználó köteles megadni az Üzemeltető által meghatározott egyedi azonosítót.
- Készpénz nélküli fizetés esetén a Felhasználó vételár fizetési kötelezettsége az összegnek az Üzemeltető által megjelölt bankszámlán történő jóváírása pillanatában teljesül.
- Az Üzemeltető jogosult a Felhasználónak az Áruk árából kedvezményt biztosítani. Az Áruk árából származó kedvezmények nem vonhatók össze egymással, kivéve, ha egy adott engedményre vonatkozó szabályok kifejezetten másként nem rendelkeznek.
- Az Áruk vételára nem tartalmaz semmilyen fizetést, díjat vagy egyéb jutalmat, amelyet a Felhasználónak az Áruk vételárának kifizetésével kapcsolatban harmadik félnek nyújtott szolgáltatásokra kell fordítania; ezek a költségek kizárólag a Felhasználó költségeit jelentik.
- Az Üzemeltető fenntartja az adásvételi szerződés tárgyát képező Áru tulajdonjogát az adott Áru vételárának Felhasználó általi teljes kifizetéséig.
- Az Üzemeltető vállalja, hogy az adásvételi szerződés megkötésétől számított ésszerű határidőn belül az árut a Felhasználó részére leszállítja. A webáruház felhasználói felületén az Áruk szállítására vonatkozó valamennyi határidő tájékoztató jellegű.
- Az Üzemeltető a Felhasználó kérésére adóbizonylatot küld a Felhasználónak – számlát elektronikus formában a webáruház Felhasználói környezetében a megrendeléssel együtt megadott e-mail címre.
- Ha az Üzemeltető az Árukkal együtt ajándékot küld a Felhasználónak, akkor a Felhasználó és az Üzemeltető közötti ajándékozási szerződés azzal a feloldási feltétellel jön létre, hogy ha eláll az adásvételi szerződéstől, az ajándékozási szerződést az adásvételi szerződéssel együtt felmondják, és a Felhasználó a kapott ajándékot a megvásárolt áruval együtt visszaküldi az Üzemeltetőnek.
- Az Üzemeltető a megvásárolt Árukra a webáruház felhasználói környezetében az adott Árukra megjelölt jótállási időn belül garanciát vállal a Felhasználónak, a feltüntetett jótállási idő időtartamára, míg a jótállás kizárólag a Fogyasztókra érvényes.
- A Felhasználó jogosult a hibás teljesítésből eredő jogait az Üzemeltetőnél annak székhelye és/vagy működése címén gyakorolni. A reklamáció pillanatának azt a pillanatot kell tekinteni, amikor az Üzemeltető átveszi a Felhasználótól a reklamált Árut.
- Amennyiben a webáruház felhasználói környezetében az adott Áruról az van feltüntetve, hogy használt, a Felhasználó az árut használt állapotban vásárolja meg, beleértve a jelen Áru feltüntetett hibáit is.
- Az adásvételi szerződés tárgyát képező Áruk elvesztésének, sérülésének és/vagy megsemmisülésének kockázata a Felhasználóra, aki a Fogyasztó, az áru Felhasználó általi átvételének pillanatában száll át.
- A Szerződés tárgyát képező Áruk elvesztésének, megrongálódásának és/vagy megsemmisülésének kockázata a nem Fogyasztó Felhasználóra száll át az áru Felhasználó általi átvételének pillanatában.
4. Felhasználói fiók
- A Felhasználó regisztrációval jogosult felhasználói fiókot létrehozni.
- A Felhasználó a Felhasználói fiókba való belépést megelőzően köteles megadni a Hozzáférési adatokat.
- A Felhasználó Regisztráció során megadott azonosító adatainak minősülnek az egyes Áruk megrendelésekor megadott adatok, amelyeket a Felhasználó a Felhasználói fiókjába történő bejelentkezést követően tesz meg.
- A Felhasználó nem biztosíthatja harmadik felek számára a hozzáférési adatait vagy más hozzáférést a felhasználói fiókhoz. A felhasználó köteles minden ésszerű intézkedést megtenni, hogy bizalmasan kezelje azokat. A Felhasználó teljes mértékben felelős ezen hozzáférési adatok vagy a Felhasználói fiók jogosulatlan használatáért, valamint az Üzemeltetőnek vagy harmadik személynek okozott károkért. E jelszavak elvesztése, eltulajdonítása vagy más módon történő felhasználási jogának megsértése esetén a Felhasználó köteles erről az Üzemeltetőt indokolatlan késedelem nélkül értesíteni. Az Üzemeltető ésszerű időn belül új hozzáférési adatokat bocsát a Felhasználó rendelkezésére.
- Az Üzemeltető jogosult jelen Szerződési Feltételeket egyoldalúan megváltoztatni; a változásról a Felhasználót a webáruházon keresztül és/vagy e-mail üzenetben értesíti a Felhasználó a webáruház adatbázisában megadott e-mail címére. A Felhasználónak joga van a Szerződési Feltételek megváltoztatását a Szerződési Feltételek változásáról szóló értesítés után 3 napon belül megtagadni az első bejelentkezéstől számítva a Felhasználói fiókba (webáruházon keresztüli értesítés esetén) vagy az e-mail kézbesítésétől számítva a Felhasználó e-mailjére (e-mailben történő kézbesítés esetén) és a kötelezettséget felmondani a 3 napos felmondási időn belül, amelyről a szerződő felek egyhangúlag kijelentik, hogy elegendő ahhoz, hogy más szállítótól hasonló szolgáltatásokat vásároljanak.
5. Információk a fogyasztónak
- A fogyasztónak joga van elállni az adásvételi szerződéstől az áru átvételét követő tizennégy (14) napon belül. Abban az esetben, ha az adásvételi szerződés tárgya több Áru vagy több rész szállítása, ez az időszak az utolsó Áru kiszállításának átvételétől számítandó. Az adásvételi szerződéstől való elállást a jelen bekezdésben meghatározott határidőn belül meg kell küldeni az Üzemeltetőnek (mint eladónak).
- Ha a Fogyasztó eláll az adásvételi szerződéstől, köteles írásban elküldeni a bankszámlaszámát az Áru vételárának visszatérítésére. A visszaküldött vételár jogi okok fennállása esetén csökkenthető.
- Amennyiben a Fogyasztó eláll az adásvételi szerződéstől és az Üzemeltetőnek sérült és/vagy elhasználódott Árut küld vissza, különösen, ha az Áru eredeti jelzéseit (pl. jelzések, matricák stb.) eltávolítja, akkor a Fogyasztó köteles megtéríteni az Üzemeltetőnek az Áruk helyreállításának költségeit.
- A Fogyasztó az adásvételi szerződéstől való elállása esetén az Üzemeltető köteles a vételárat indokolatlan késedelem nélkül, legkésőbb attól a naptól számított 14 napon belül visszaadni a Fogyasztónak, hogy a Fogyasztó az adásvételi szerződéstől való elállási döntéséről értesült.
- Ha a Fogyasztó az adásvételi szerződés alapján ingó vagyontárgyat kapott, köteles azt indokolatlan késedelem nélkül, legkésőbb az adásvételi szerződéstől való elállástól számított 14 napon belül visszaküldeni vagy átadni az Üzemeltetőnek az Üzemeltető címére vagy székhelyére. A határidő akkor is betartottnak minősül, ha az ingóságokat legkésőbb a fenti határidő utolsó napjáig küldi meg az Üzemeltetőnek.
- A Fogyasztó felelősséggel tartozik az Üzemeltető felé az Áruk értékének csökkenéséért, ha ezen árukat nem olyan módon kezeli, mint amilyen az Áruk természetének és tulajdonságainak megismeréséhez szükséges, beleértve a funkcionalitását is.
- Az adásvételi szerződéstől való elállási nyomtatvány a jelen Általános Szerződési Feltételek 1. sz. melléklete.
- Az üzemeltető él a fogyasztói panaszok peren kívüli rendezésének lehetőségével. Panasz esetén a Fogyasztó ingyenesen felkeresheti az Üzemeltető érintett munkatársát a shop@plushair.hu e-mail címen.
- Az üzemeltetőnek jogában áll 10 euróig terjedő díjat felszámítani az áru visszaküldésekor, ill. ezzel az összeggel csökkenteni a fogyasztónak visszaküldött összeget, kivéve, ha az áru hibás volt, mivel a szállítással, csomagolással és a küldemény feladásával kapcsolatos költségeket ő viselte.
6. Panasztételi eljárás
- Az Üzemeltető felelősséggel tartozik a Fogyasztó felé azért, hogy az Áru az átvételkor hibamentes legyen. Ez nem vonatkozik arra az esetre, ha az adásvételi szerződés tárgya olyan hibás áru, amelyet az Üzemeltető ismert, vagy minden körülményt figyelembe véve ismernie kellett volna és köteles volt a Fogyasztóval közölni.
- Ha az Áru hibás, a Fogyasztónak jogában áll kérni az új Áru hiánytalan kiszállítását, kivéve, ha ez a hiba jellegéből adódóan ésszerűtlen, vagy ha az adásvételi szerződés az Üzemeltető által a hibás árura vonatkozik, ha az Üzemeltető ismerte a hibákat, vagy minden körülményt figyelembe véve ismerni kellett volna – és tájékoztatta a Fogyasztót. Ha a hiba csak az Áru egy részét érinti, a Fogyasztó csak az áru adott részének cseréjét kérheti; ha ez nem lehetséges, akkor joga van elállni az adásvételi szerződéstől.
- A Fogyasztónak joga van új Áru leszállítását kérni, vagy az áru egy részét kicseréltetni még javítható hiba esetén is, ha a hiba kijavítás utáni megismétlődése vagy nagyobb számú hiba miatt az Árut nem tudja rendeltetésszerűen használni. Ebben az esetben a Fogyasztónak joga van elállni az adásvételi szerződéstől.
- Ha a Fogyasztó nem áll el az adásvételi szerződéstől, vagy nem él új Áru hibamentes szállításával, illetve alkatrészeinek cseréjével vagy az Áru javítására vonatkozó jogával, az Áru árából ésszerű árengedményt követelhet. A Fogyasztónak joga van az áru árából ésszerű árengedményre abban az esetben is, ha az Üzemeltető nem tud új árut hibátlanul leszállítani, annak alkatrészét kicserélni vagy az Árut megjavítani, továbbá ha az Üzemeltető ésszerű határidőn belül nem intézkedik a jogorvoslatról, ill. ha a jogorvoslat megszerzése jelentős nehézségeket okozott a Fogyasztónak.
- Nem illeti meg a hibás teljesítés joga a Fogyasztót, ha a Fogyasztó az Áru átvétele előtt tudta, hogy az Áru hibás, vagy ha a hibát maga a Fogyasztó okozta.
- Az Üzemeltető felelőssége az Áru hibáiért nem vonatkozik az Áru rendeltetésszerű használatból eredő elhasználódására, alacsonyabb vételáron eladott Áruknál olyan hibára, amelyre alacsonyabb vételárban állapodtak meg, használt Áruk hibáira az áru használatának vagy elhasználódásának mértékének megfelelően, vagy ha ez az Áru természetéből következik.
- Ha az Árura garancia vonatkozik, a Fogyasztónak joga van felelősségre vonni az Üzemeltetőt a jótállási idő alatt a hibás teljesítésért.
- A Fogyasztó kérésére az Üzemeltető köteles a Fogyasztót szavatossági igazolással ellátni. Amennyiben az Áru jellege ezt lehetővé teszi, elegendő a jótállási jegy helyett az Áru vásárlásáról szóló bizonylatot kiállítani, amely tartalmazza a jótállási jegyen feltüntetendő információkat.
- Abban az esetben, ha a Fogyasztó az Áru hibáinak kijavításával gyakorolja a jogát, azon Áru esetében, ahol a garanciális javítás szempontjából a vállalkozó nem az Üzemeltető, akinek székhelye vagy telephelye azonos helyen van, mint az Üzemeltető vagy a Fogyasztóhoz közelebbi helyen, a Fogyasztó ennél a vállalkozásnál gyakorolja a garanciális javítás jogát.
- Az Áruval kapcsolatos reklamációkat, ideértve az Áru hibáinak elhárítását is, indokolatlan késedelem nélkül, de legkésőbb a reklamáció időpontjától számított 30 napon belül rendezni kell, kivéve, ha az Üzemeltető és a Fogyasztó ennél hosszabb határidőben állapodik meg. Ezen időszak lejárta után a Fogyasztót ugyanolyan jogok illetik meg, mintha lényeges szerződésszegésről lenne szó.
- A panasz rendezésének határideje nem jár le, ha az Üzemeltető a megadott dokumentumok kézbesítéséig nem kapta meg a Fogyasztótól az adott panasz rendezéséhez szükséges összes dokumentumot.
- Az Üzemeltető vagy az általa megjelölt szervezet a panasz megfelelő kezelését követően felkéri a Fogyasztót a javított Áru átvételére.
- Az Áru hibáiból eredő jogok gyakorlásának joga megszűnik az Áru szakszerűtlen beszerelése vagy szakszerűtlen üzembe helyezése, valamint szakszerűtlen kezelése, azaz különösen az Áru a dokumentációban meghatározott paramétereknek nem megfelelő körülmények közötti használata esetén.
7. Személyes adatok védelme
- Az Üzemeltető a személyes adatok kezelése során a személyes adatok kezelése tekintetében az egyének védelméről és a személyes adatok szabad mozgásáról szóló 2016. április 27-i (EU) 2016/679 európai parlamenti és tanácsi rendeletben, amelyet a 95/46/EK irányelv (a továbbiakban: GDPR) hatályon kívül helyezett és a 18/2018-es számú a személyes adatok védelméről és egyes törvények módosításáról szóló törvényben foglaltak szerint jár el.
- A szolgáltatásaink igénybevétele során ügyfeleink személyes adatainak gyűjtésével, feldolgozásával és védelmével kapcsolatos részletes információkra az adatvédelmi szabályzat vonatkozik.
8. Cookie-k
- Az Üzemeltető ezúton tájékoztatja a Felhasználót, hogy a Felhasználó cookie-jait, köztük az állandó cookie-kat is feldolgozza, és a Felhasználó ezennel ehhez hozzájárul.
- Az előző bekezdésben említett hozzájárulást 12 hónapos időtartamra kell megadni.
- Az Üzemeltető a Felhasználó cookie-jait a tartalom és a hirdetések személyre szabása, a közösségi média funkcióinak és a forgalomelemzés érdekében dolgozza fel. Az Üzemeltető a közösségi média, a reklámozás és az elemzés területén tevékenykedő partnereivel információkat oszt meg arról, hogy a Felhasználó hogyan használja a webáruházat.
9. A webáruház használata
- Az Üzemeltető ezennel nem kizárólagos engedélyt ad a Felhasználónak a webáruház használatára a jelen Általános Szerződési Feltételekben előírt módon.
- Az Üzemeltető jogosult a webáruházat, azaz annak műszaki megoldását és/vagy felhasználói felületét megváltoztatni.
- Az Üzemeltetőnek jogában áll korlátozni vagy megszakítani a webáruház működését vagy az ahhoz való hozzáférést a webáruház karbantartása vagy javítása miatt szükséges ideig.
- A Felhasználó a webáruház használata során köteles betartani a Szlovák Köztársaság és az Európai Közösség hatályos és érvényes jogszabályait. Minden olyan kárt, amely az Üzemeltetőt vagy harmadik személyeket a Felhasználó e kötelezettségének megszegésével érné, a Felhasználó köteles teljes mértékben megtéríteni.
- Jelen Általános Szerződési Feltételek vagy az Adásvételi Szerződés, illetve az érvényes és hatályos jogszabályok megsértése esetén az Üzemeltető jogosult a felhasználói fiókot törölni.
10. Üzemeltetői nyilatkozatok
- Az Üzemeltető kijelenti, hogy a webáruházban, mint elektronikus rendszerben található adatrögzítések megbízhatóak, azokat szisztematikusan végzi, és védettek a változtatásokkal szemben.
- A webáruház technikai hibája miatt előfordulhat, hogy olyan vételár jelenik meg az Áruk esetében, amelynek összege nem felel meg az ilyen Áruk piaci szokásos árának; ilyen esetben az Üzemeltető nem köteles az árut a feltüntetett vételárért kiszállítani, hanem felveszi a kapcsolatot a Felhasználóval és közli az Áru tényleges vételárát és a Felhasználónak jogában áll eldönteni, hogy a tényleges vételárért átveszi-e az Árut és ha nem, akkor az adásvételi szerződés kezdettől fogva megszűnik.
- A Felhasználó tudomásul veszi, hogy a webáruházban található Árukról készült fényképek illusztrációk lehetnek és a Felhasználó technikai eszközén történő megjelenítés miatt átalakíthatták, vagy torzító benyomást kelthetnek, ezért a Felhasználó köteles minden esetben megismerni az Áruk teljes leírását és ha valami nem világos, fel kell vennie a kapcsolatot az Üzemeltetővel.
- Az Üzemeltető elérhetőségei a Felhasználóval való kommunikációhoz a webáruház felhasználói felületén a Kapcsolat menüpontban találhatók.
11. Az adásvételi szerződéstől való elállás joga
- A Vevő jogosult az adásvételi szerződéstől indoklás nélkül elállni a távértékesítés eseténi fogyasztóvédelemről szóló 102/2014. sz. törvény 7. § és az azt követő paragrafusok alapján (a továbbiakban csak távértékesítés eseténi fogyasztóvédelemről szóló törvény) az áru átvételétől, ill. a szolgáltatás nyújtásától, illetve a tárgyi adathordozón nem átadott elektronikus tartalom szolgáltatására vonatkozó szerződés megkötésének napjától számított 14 napon belül, ha az Eladó a távértékesítés eseténi fogyasztóvédelemről szóló törvény 3. §-a szerint időben és megfelelően teljesítette a tájékoztatási kötelességét.
- Ezen időszakon belül a vásárlónak joga van az árut az átvételt követően kicsomagolni és a klasszikus boltban szokásos vásárláshoz hasonló módon kipróbálni, az áru hibáinak, tulajdonságainak és működőképességének azonosításához szükséges mértékben.
- A Vevő köteles az árut visszaküldeni vagy átadni az Eladónak vagy az Eladó által az áru átvételére meghatalmazott személynek legkésőbb a szerződéstől való elállástól számított 14 napon belül. Ez nem vonatkozik arra az esetre, ha az Eladó személyesen vagy az általa felhatalmazott személy útján kívánja átvenni az árut. Az első mondatban említett határidőt betartottnak kell tekinteni, ha az árut legkésőbb a határidő utolsó napján átadták szállításra.
- Nem lehet elállni a szerződéstől olyan védőcsomagolásba zárt áru esetében, amely egészségvédelmi vagy higiéniai okokból nem alkalmas visszaküldésre, és amelynek védőcsomagolása a kiszállítást követően sérült.
- Ha a Vevő a megrendelt árut már átvette, lehetőleg azt az eredeti, sértetlen csomagolásban küldje vissza. Abban az esetben, ha a Vevő a megrendelt árut sérült, részben elfogyasztott, ill. olyan állapotban küldi vissza, amely nem felel meg annak, amelyben az Eladó küldte, tudomásul veszi, hogy az Eladó jogosult az így keletkezett kárt, amelyet az Eladó köteles igazolni, a Vevő által a megrendelt áruért fizetett összegből megtéríteni.
- A Vevő egyúttal köteles megadni az elérhetőségeket és azt a számlaszámot, amelyre a megrendelt Áruért az Eladó a szerződéstől való elálláshoz utalhatja az összeget. Az eladó köteles indokolatlan késedelem nélkül, de legkésőbb a szerződéstől való elállásról szóló értesítés kézhezvételétől számított 14 napon belül visszaadni a vevőnek a szerződés alapján vagy azzal összefüggésben kapott összes kifizetést. Az Eladó nem köteles ezeket a kifizetéseket visszaküldeni a Vevőnek, mielőtt az árut átadták neki, vagy amíg a Vevő nem igazolja az áru visszaküldését az Eladónak, kivéve, ha az Eladó személyesen vagy az általa meghatalmazott személyen keresztül kívánja átvenni az árut.
- Ha a Vevő eláll az adásvételi szerződéstől, az a kezdetétől felmondódik, valamint az adásvételi szerződéshez kapcsolódó minden további szerződés is, amelytől a Vevő elállt. A Vevőtől a kiegészítő szerződés felmondásával összefüggésben semmilyen költséget vagy egyéb kifizetést nem lehet követelni, kivéve a táveladás eseténi fogyasztóvédelmi törvény 9. § 3. bek., 10. § 3. és 5. bek. alapján, ha a szerződés tárgya a szolgáltatás nyújtása és a szolgáltatás teljes körű teljesítése megtörtént.
- A Vevő viseli az áru Eladónak vagy az Eladó által az áru átvételére meghatalmazott személynek történő visszaküldésének költségeit. Ez nem vonatkozik arra az esetre, ha az Eladó vállalta, hogy ezeket maga viseli, vagy ha nem teljesítette a 3. § 2. bekezdés i) pont szerinti kötelezettségét a távértékesítés eseténi fogyasztóvédelemről szóló törvényben.
- A Vevő kizárólag az áru értékének olyan csökkenéséért felelős, amely az Áru olyan kezelésének eredményeként keletkezett, amely meghaladja az Áru tulajdonságainak és működőképességének megállapításához szükséges kezelési kört. A Fogyasztó nem felelős az Áruk értékének csökkentéséért, ha az Eladó nem teljesítette a 3. § 1. bekezdése és h) pontja szerinti tájékoztatási kötelezettséget a Fogyasztó elállási jogáról.
- Abban az esetben, ha a Vevő eláll a szerződéstől, és a használt, sérült vagy hiányos árut az Eladónak átadja, a Vevő vállalja, hogy az Eladónak megfizeti azt az értéket, amellyel az Áru értékét a Ptk. 457. § -a szerinti tényleges összegben és költségekben, amelyek az Eladót terhelik az Áruk javításával és az eredeti állapotba való visszaállításával kapcsolatban, az áruk (utólagos) jótállási szolgáltatásának árlistája szerint számítva. A reklamáció és az üzleti feltételek jelen pontja értelmében a Vevő köteles az Eladónak kártérítést fizetni az Áru vételára és az Áru adásvételi szerződéstől való elálláskori értéke közötti különbözet összegében.
- A távértékesítés eseténi fogyasztóvédelmi törvény 7 § 6. bekezdésének megfelelően a vásárló nem állhat el a vásárlástól, ha a szerződés tárgya: a fogyasztó különleges igényei szerint készült áru, egyedi gyártású vagy kifejezetten egy fogyasztónak szánt áru értékesítése, olyan védőcsomagolásba zárt áru értékesítése, amely egészségügyi vagy higiéniai okokból nem küldhető vissza, és amelynek védőcsomagolása a kiszállítást követően megsérült, hangfelvételek, videofelvételek, audiovizuális felvételek, könyvek vagy számítógépes szoftverek védőcsomagolásban, ha a fogyasztó kicsomagolta, elektronikus tartalom biztosítása, nem kézi adathordozón, feltéve, hogy azt a fogyasztó kifejezett hozzájárulásával bocsátották rendelkezésre és a fogyasztó megfelelően tájékoztatta, hogy e hozzájárulás megadásával elveszti a szerződéstől való elállás jogát, olyan áruk értékesítése, amelyeket a szerződés megkötése után, és az áru átvételét követően az eladó a vevőnek úgy összeszerelt vagy használtak, hogy az eladó általi helyreállításuk fokozott erőfeszítés és megnövekedett költségek nélkül nem lehetséges., pl. összeszerelt bútorok stb.
12. Záró rendelkezések
- Jelen üzleti és reklamációs feltételek a Vevővel szemben az adásvételi szerződés megkötésével lépnek hatályba.
14. Hatályosság
- Ezek az Általános Szerződési Feltételek 2022. május 13-tól érvényesek.