Szállítás Ingyenes szállítás 19 900 Ft felett | 2 napos szállítás
Ingyenes szállítás 19 900 Ft felett | 2 napos szállítás

Minden lehetségest és lehetetlent megteszel, és a hajad még mindig nem szereti? Eltörnek, kiesnek vagy elveszítik a fényüket? Valószínűleg valami nincs rendben. Tanácsot adunk, hogyan találja meg a mögöttes tényezőt. Ez az 5 dolog, ami leggyakrabban károsítja a hajat, és ezt kevesen veszik észre.

Cikk tartalma:
1. Gyakori hajmosás
2. Nem megfelelő hajkozmetikumok
3. Hőkezelés
4. Gyorsétterem
5. Dohányzás

1. Gyakori hajmosás

Paradox módon maga a hajmosás is károsíthatja a hajat. Természetesen szükséges a haj tisztítása. Használhatod azonban a világ legdrágább és legjobb minőségű samponját, de ha túl gyakran használod, akkor az ellenkező hatást vált ki, mint amire számítasz. A sampont a szennyeződés és a felesleges faggyú eltávolítására használják. De csak a többlet.

Nagyon fontos, hogy a bőr faggyút termeljen, mert táplálja és védi a hajat. Ha napi rendszerességgel távolítja el, száraz és törékeny hajhoz vagy irritált bőrhöz vezethet. Védi magát, és egyre több faggyút termel, és így könnyen egy ördögi körbe kerülhetsz, amelyből nem fogsz olyan könnyen kiszabadulni.

2. Nem megfelelő hajkozmetikumok

Nem kell a legdrágább sampont használnod. Elég, ha odafigyelünk az összetételére. A legnagyobb ellenségek a parabének, a szilikonok és a szulfátok . Feleslegesen elnehezítik a hajat, kiszárítják, és a bőrt is irritálhatják. Amikor a hajformázó termékekről van szó, az alkohol gyakori összetevő. Fontos megjegyezni, hogy nem minden alkohol egyforma. A gyártók nem tesznek 37%-os vodkát a hajlakkba, ez nem igaz. Ezek inkább alkoholtípusok, például denaturált alkohol, izopropil-alkohol, etanol vagy propanol. Megtalálhatóak hajlakkban vagy habokban, és mindegyik károsítja a hajat, mert szárító hatású .

Éppen ellenkezőleg, vannak hidratáló alkoholok is – cetil-alkohol, sztearil-alkohol. A zsíralkoholok csoportjába tartoznak, és többnyire kondicionálókhoz adják. Tehát milyen hajkozmetikumokat érdemes használni? A legjobb természetes . Kezdje például egy minőségi természetes samponnal .

3. Hőkezelés

Továbbra is a hajápolás témájánál maradva. Ebbe beletartozik a hőkezelés is, ami nélkül sokan nem tudnak megjelenni a nyilvánosság előtt. De tudtad, hogy hajvédő termékeket kell használnod? Vízben oldódó szilikonokat (jobb alternatíva a hajat nehezítő szilikonokhoz) , hidrolizált fehérjéket, panthenolt és növényi olajokat tartalmaznak. Fő szerepük a haj megerősítése, védelme és hidratálása hajszárítás, göndörítés vagy vasalás előtt. Megfelelő védelem hiányában fennáll a kutikula (a haj külső rétege) maradandó károsodásának veszélye. Az eredmény kiszáradás és törés , majd csak az olló segít.

4. Gyorsétterem

Ha kedveli a sült krumplit, és szívesen fogyasztja kedvenc kólájával, érdemes odafigyelnie. Most nem az időnkénti gyorséttermi látogatásról fogunk beszélni, hanem inkább az egészségtelen ételek rendszeres fogyasztásáról. Miért egészségtelenek? Nos, mert hiányoznak a tápanyagok. Nincs bennük annyi vitamin, ásványi anyag, omega-3 zsírsav és antioxidáns, amelyek nélkülözhetetlenek a haj növekedéséhez.

Ezzel szemben sok zsírt, tartósítószert és mesterséges ízesítőt tartalmaznak . Tehát ezekkel az ételekkel nem csak nem jut elegendő tápanyaghoz, hanem rossz dolgokat is juttat a szervezetébe. Ezután a haj legyengül és töredezik. A fejbőr zsírosabb és nem olyan jól kering, mint kellene. Előfordulhat azonban, hogy még egészséges és kiegyensúlyozott étrend mellett sem tudja elérni a szükséges vitamin- és ásványianyag-adagot. Ezért javasoljuk, hogy kiegészítsék őket vitamin-kiegészítőkkel a haj számára .

5. Dohányzás

Nem titok, hogy a dohányzás káros az egészségre. Ha azonban úgy gondolta, hogy ennek nincs hatása a hajra, tévedett. A nikotin más méreganyagokkal együtt rontja a fejbőr vérkeringését , ami közvetlenül hat a hajhagymákra. A gyenge és alultáplált tüsző már nem tudja a helyén tartani a hajat. Nehéz folyamat a további sejtosztódás és az új szőrképződés is. Tehát a sárga fogak, a rossz lehelet és a dohányzás okozta egyéb szövődmények mellett a kopaszodásra is számítasz.

Megígértünk neked 5 dolgot, ami károsítja a hajad. Ezt a listát azonban még hosszan lehetne folytatni, beleértve a gondatlan színezést, a szűk fonatokat, az elégtelen ivási rendet, a szennyezett levegőt, az UV-sugárzást, az alváshiányt, a stresszt és sok más tényezőt. Tehát ha a hajad „súgja”, hogy valami nincs rendben, próbáld meg a többi tényezőt is megvizsgálni.